Köpek, ormanda 6 kilometre koşarak kaza geçiren sahibine yardım getirdi

ABD’nin Oreogon eyaletinde bir köpek, sahibinin aracının bir vadiye yuvarlanmasının ardından yardım getirmek için ormanda yaklaşık 6,5 kilometre koştu.

The New York Post gazetesinin haberine göre, Brandon Garrett’ın aracı, Oregon’da ormanlık bir alanda ilerlerken bir vadiye yuvarlandı. Kazada yaralanan Garrett, vadide mahsur kalarak geceyi burada geçirmek durumunda kaldı. Şerif Ofisi’nin yaptığı açıklamaya göre, sahibine yardım getirmek için olay yerinden ayrılan köpeği, pazartesi günü yerel saatle 09.30 sıralarında Garrett’ın ailesinin bulunduğu Baker County’deki kamp alanına geldi.

KÖPEKLERİDEN BİRİ DE NÖBET TUTTU

Köpeğin ailenin yanına gelmesinin ardından, aile yaralı sürücü için arama çalışması başlattı. Garrett’ın aracı, bir vadide yan yatmış şekilde bulundu. Yetkililer, Garret’ın dört köpeğinden birinin de yan yatan aracın yanında nöbet tuttuğunu anlattı. Kaza bölgesine kendileri ulaşamayan aile, durumu yetkililere bildirdi. Baker County Şerif Ofisi, Şerif’in olay yerine gelerek köpekle birlikte kazanın yerini tespit ettiğini belirtti.

Araçtan kendi kendine çıkmayı başarıp yaklaşık 90 metre sürünebildiği ifade edilen sürücünün aldığı yaralar sebebiyle düştüğü yerden yukarı doğru tırmanamadığı belirtildi. Kurtarma ekipleri, Brandon Garrett’ın yeri tespit edildikten sonra bir halat sistemi yardımıyla onu bulunduğu yerden kurtardı. Yaralı adam ardından helikopterle yerel bir hastaneye kaldırıldı. Garrett’ın sağlık durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, dört köpeğinin de olaydan kurtulduğu bilgisi paylaşıldı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir